Vytisknout

Odlehčovací služba (Sociální služby SOVY)

Registrovaná sociální služba


Senioři, Zdravotní znevýhodnění, Osoby se zdravotním postižením, Problémy ve stáří, Odlehčovací služby, Péče o nesoběstačnou osobu, Doprovod, asistence,

Popis:

Odlehčovací služba je poskytována v ambulantní a pobytové formě osobám, které vyžadují péči druhé fyzické osoby a je o ně jinak pečováno v domácím prostředí. Cílem služby je ulehčit rodině situaci, pomoci překlenout problémy v bytové situaci klienta – období potřebné k umístění klienta do jiného sociálního zařízení, poskytnout úlevu rodinným příslušníkům v péči o klienta a možnost načerpat nové síly. Služba je poskytována na adrese Za Soudem 490, v budově bývalého domu s pečovatelskou službou v Č. Krumlově. Pobytová odlehčovací služba (Domovinka) je poskytována nepřetržitě 24 hodin denně nebo jako denní pobyt individuálně podle potřeb uživatele. K dispozici je v současné době 14 pokojů s celkovým počtem 25 lůžek. Z toho je 9 pokojů jednolůžkových a 8 pokojů dvoulůžkových. Každý pokoj je vybaven moderním nábytkem, polohovacími elektrickými lůžky, lednicí, televizí, mikrovlnou troubou a rádiem. K užívání klientům slouží i nově zrekonstruované prostory – kuchyňka, bezbariérová koupelna a hygienické centrum. Uživatelé mohou využívat společenské prostory k posezení, k setkání s přáteli, rodinou a svými blízkými. Dle potřeby je možné zapůjčit kompenzační pomůcky (WC židle, invalidní vozík, chodítko atd.).

Cílová skupina:

senioři (senioři jsou cílovou skupinou u pobytové i ambulantní formy této sociální služby), osoby s tělesným postižením (pouze pro ambulantní formu této služby)

věkové vymezení:

mladí dospělí (19 – 26 let)
dospělí (27 – 64 let)
mladší senioři (65 – 80 let)
starší senioři (nad 80 let)

Provozní doba:

pobytová: nepřetržitý provoz
ambulantní: Po-Pá: 7.00-18.00