Vytisknout

Dům na půl cesty – Centrum Kamínek (Město Český Krumlov)

Registrovaná sociální služba


Problémy v rodině, Osoby v krizi, Ztráta bydlení, Dluhy, exekuce, Domy na půl cesty, Pomoc v krizi, Násilí, šikana, ohrožení, Krizové bydlení,

Popis:

Dům na půl cesty (dále jen DNPC) nabízí lidem ve věku 18–26 let opouštějícím školská zařízení pro výkon ústavní nebo ochranné výchovy či jiná zařízení pro péči o děti a mládež a osobám propuštěným z výkonu trestu odnětí svobody nebo ochranné léčby možnost rozvíjet své znalosti, dovednosti a postoje a připravit se tak na život v přirozeném sociálním prostředí.

Cílem služby je rozvíjet u klientů úroveň sociálních dovedností pro samostatný život. Sociální služba je určena mladým lidem od 18 do zpravidla 26 let, kteří:

  • po dosažení zletilosti opouštějí školská zařízení pro výkon ústavní nebo ochranné výchovy, či jiná zařízení pro péči o děti a mládež,
  • jsou propuštěni z výkonu trestu odnětí svobody nebo ochranné léčby.

Zřizovatelem domu na půl cesty je město Český Krumlov. Dům na půl cesty se nachází na okraji města Český Krumlov ve velmi příjemném prostředí. V jeho sousedství je autobusová zastávka, kde je přímé spojení do centra města. Klienti mají k dispozici samostatné bytové jednotky, které jsou standardně vybaveny. V každé bytové jednotce je kuchyňská linka, dvojvařič, el. trouba, mikrovlnná trouba a lednička. Byt má vlastní sociální zařízení. V suterénu jsou umístěny dvě pračky se sušičkou, které jsou pro klienty volně přístupné.

Cílová skupina:

osoby do 26 let opouštějící školská zařízení pro výkon ústavní péče (minimální věková hranice pro poskytnutí sociální služby je 18 let)

Provozní doba:

nepřetržitý provoz