Jihočeské centrum pro zdravotně postižené a seniory o. p. s. pracoviště Český Krumlov

Odborné sociální poradenství, Související a doprovodné služby, Senioři, Služby pro...

Za Tiskárnou 588
381 01 Český Krumlov
Územní dostupnost:
Českokrumlovsko
Kontaktní osoba:
Jana Ihnatoliová, DiS. vedoucí centra
Telefon/fax:
380 711 764
 
 
Poskytování od: 1.1.1992
 
Kapacita služby:

ambulantní forma: počet klientů – 1 (jedná se kapacitu v daný moment)

 
Popis:

Jihočeské centrum pro zdravotně postižené a seniory o. p. s. pracoviště Český Krumlov je součástí celokrajské organizace s působností pro území Českokrumlovska. Mezi poskytované služby patří základní a odborné sociální poradenství, půjčování kompenzačních a rehabilitačních pomůcek, osobní asistence, konzultace k odstraňování komunikačních, architektonických a dopravních bariér, aktivizační služby a činnosti, prodej drobných kompenzačních pomůcek, publikací atd. Dále je zajišťováno poradenství pro uživatele sociálních služeb ve spolupráci s Národní radou zdravotně postižených ČR. Odborné sociální poradenství, jehož cílem je společné nalezení vhodného řešení problémové situace a zabránění tomu, aby lidé strádali v důsledku neznalosti svých práv a povinností. Vyřešení nepříznivé situace a posílení samostatnosti uživatelů a jejich blízkých. Hlavním předmětem činnosti společnosti je poskytování sociálních služeb dle platné právní úpravy na území Jihočeského kraje tak, aby společnost byla schopna zajistit jejich poskytování v sídle všech bývalých okresních městech Jihočeského kraje.

Cílová skupina:

Osoby se zdravotním postižením (cílovou skupinou jsou i rodinní příslušníci této cílové skupiny a další osoby, které o osoby se zdravotním postižením pečují) a senioři (cílovou skupinou jsou i rodinní příslušníci této cílové skupiny a další osoby, které o seniory pečují).

Věková kategorie klientů: mladí dospělí (19 – 26 let) dospělí (27 – 64 let) mladší senioři (65 – 80 let) starší senioři (nad 80 let).

Provozní doba:

Poradna pro veřejnost

  • pondělí: 7:00 - 11:30, 12:00 - 16:30
  • úterý: 7:00 - 11:30, 12:00 - 16:30
  • středa: 7:00 - 11:30, 12:00 - 16:30
  • pátek: 7:00 - 12:00
 

Katalog služeb

  • Cílové skupiny
  • Druhy poskytovaných služeb
  • Formy poskytovaných služeb
  • Životní situace